Tabletki do zmywarki - rodzaje i zastosowanie

Data: 2022-11-15 Kategoria: Sprzątanie Komentarze: 0
Tabletki do zmywarki - rodzaje i zastosowanie

Zmywanie naczyń należy do tych obowiązków domowych, które jedni kochają, a drudzy nienawidzą. Z pewnością jednak tradycyjne, ręczne mycie odchodzi już w niepamięć ze względu na dostępność i ekonomiczność zmywarek. Udowodniono, że te zużywają one kilkukrotnie mniej wody, niż klasyczne, manualne zmywanie naczyń. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również czas poświęcany do tej pory na codzienne obowiązki. 

Środki niezbędne do mycia w zmywarce

Jeśli chodzi o detergenty używane w zmywarkach to sprawa jest bardzo prosta. Aby skutecznie usunąć zanieczyszczenia należy zakupić tabletki do zmywarki i właściwie tutaj moglibyśmy postawić kropkę, gdyż obecne na rynku specyfiki zawierają w sobie kilka różnych produktów zamkniętych w jednej kapsułce. Pod żadnym pozorem nie należy używać zwykłego płynu do naczyń, gdyż ze względu na jego łatwość spieniania możemy doprowadzić do zalania kuchni i zepsucia urządzenia. Natomiast obowiązkowym środkiem w zmywarce będzie sól, która zmiękcza wodę oraz redukuje osadzający się kamień.

Rodzaje tabletek do zmywarki

Producenci oferują nam całą masę tabletek do zmywarek, które mają wszelakie formuły i ulepszenia. Aby wybrać te najkorzystniejsze pod względem użyteczności warto zapoznać się z tym, co ma nam do zaoferowania rynek. Ze względu na funkcjonalność tabletki możemy podzielić na:

  • jednofunkcyjne, które są najtańszym wyborem, mają najmniej chemicznych dodatków i poradzą sobie z czyszczeniem zabrudzeń na naczyniach, jednak nie będą zabezpieczały zmywarki i nie będą posiadały w składzie specyfiku do nabłyszczania,
  • tabletki do zmywarki 3w1, które oprócz podstawowej funkcji mycia również nabłyszczają naczynia i zmiękczają wodę, ale nie chronią zmywarki przed osadzaniem się kamienia,
  • detergenty 4w1 jak tabletki do zmywarki ludwik, które posiadają wszelkie pożądane cechy w postaci dobrych właściwości myjących, nabłyszczających, ochronę zmywarki przed kamieniem oraz zmiękczanie wody, 
  • tabletki 5w1 posiadające dodatkową ochronę szkła, których jedyną wadą jest niestety stosunkowo wysoka cena.

Jak sprawić, żeby mycie stało się przyjemne i ekonomiczne?

Już samo mycie w zmywarce pozwala na zużycie trzykrotnie mniejszej ilości wody, niż mycie ręczne. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze oraz czas spędzany do tej pory na tym nieprzyjemnym obowiązku. Obecna technologia sprawia, że urządzenia te zużywają niewielką ilość energii podczas pracy, szczególnie te produkty wysokiej klasy energetycznej. Użycie zmywarki wymaga zakupu tabletek, które pozwolą nam na efektywne usuwanie zabrudzeń z naczyń. Tutaj również warto nieco zaoszczędzić oraz postawić na sprawdzone marki i wybrać na przykład tabletki do zmywarki fairy, które dostępne są w ekonomicznych, dużych opakowaniach. Dbanie o sprzęt sprawi, że zaoszczędzimy na ewentualnych naprawach i wymianach, a aby to osiągnąć należy zmiękczać wodę używaną do mycia stosując tabletki z dodatkiem substancji usuwającej kamień znajdujący się w wodzie. 

Czego lepiej nie myć w zmywarce?

Niestety nie każde naczynie można z łatwością umyć w zmywarce i aby uniknąć niepotrzebnych zniszczeń warto zapoznać się z listą elementów, których lepiej nie umieszczać w urządzeniu. Jednymi z takich delikatnych przedmiotów będzie wszelaka porcelana, kryształowe kieliszki i ręcznie malowane naczynia, które łatwo ulegają uszkodzeniom. Drewniane kuchenne przybory w postaci desek, łyżek, czy szpachelek również powinny być czyszczone ręcznie, tak samo jak srebrne i posrebrzane sztućce. Do tej listy należy również zaliczyć żeliwne i aluminiowe naczynia, miedziane garnki, noże, które po takim myciu będą potrzebowały naostrzenia, plastikowe pojemniki do przechowywania, które nie są odporne na wysoką temperaturę oraz kubki termiczne i termosy. Jeśli chcemy cieszyć się tymi wymienionymi elementami przez długi czas warto myć je ręcznie, gdyż ten sposób jest nieco bardziej delikatny ze względu choćby na mniejsze ciśnienie wody i niższą jej temperaturę. 

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod