Artykuły niezbędne do sprzątania w domu i biurze

Data: 2022-12-15 Kategoria: Sprzątanie Komentarze: 0
Artykuły niezbędne do sprzątania w domu i biurze

Artykuły niezbędne do sprzątania w domu i biurze

Ogromna część z nas przykłada szczególną wagę do porządku, czystości wnętrz i jego wyposażenia, w którym się znajduje. Zarówno własny dom, mieszkanie czy miejsce pracy powinno być przyjaznym, schludnym otoczeniem, które będzie zachęcać do błogiego odpoczynku czy wydanej pracy. By jednak móc utrzymać czystość domów przepełnionych uśmiechem i psotami najmniejszych użytkowników, zwierząt, czy ogromnej ilości osób, które "przewijają" się przez biura, należy wyposażyć się w profesjonalne, wysokiej jakości akcesoria i narzędzia. W hurtowni artykułów do sprzątania znajdziemy wszystko, co będzie nam niezbędne do utrzymania nienagannej czystości. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Niezbędne rzeczy do sprzątania

Aby móc skutecznie, efektywnie walczyć z kurzem, zabrudzeniami czy innymi zanieczyszczeniami, warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Wszystko do sprzątania, czego potrzebujemy to z całą pewnością:

 • mop,
 • szczotka,
 • rękawice ochronne,
 • gąbki,
 • zmywacze i czyściki,
 • ściereczki,
 • ściągacze i zbieracze,
 • worki na śmieci,
 • taboret składany,
 • akcesoria do narzędzi sprzątających.

Krótka charakterystyka sprzętów do sprzątania

Jednymi z najbardziej popularnych narzędzi służących do sprzątania są mopy. Możemy postawić na modele ręczne, automatyczne bądź elektryczne. Mycie podłóg na mokro wraz z odpowiednim detergentem jest najbardziej skuteczną metodą na usunięcie wszelkich zabrudzeń. W celu usunięcia okruchów czy innych zabrudzeń, by szybko usunąć brud, warto skorzystać ze szczotki. To narzędzie, które użytkowały już nasze prababki, jednak po dziś dzień nie wyszły z mody. 

Okna to niejednokrotnie największe wyzwanie dla wielu z nas podczas sprzątania. Tymczasem ściągacze i zbieracze sprawiają, że już po paru ruchach nasze okna zaczynają błyszczeć. Urządzenia sprawiają, że nie będziemy mogli odnaleźć na szybach smug i zacieków. Ściągacze i zbieracze idealnie spiszą się także do czyszczenia szklanych elementów mebli, stołów czy ław kawowych.

By szybko i efektywnie uporać się z warstwą kurzu, należy korzystać z profesjonalnych ściereczek. Tworzone ze specjalnych materiałów, takich jak mikrofibra, pochłaniają wszelkie drobinki kurzu i brudu już przy pierwszym użyciu.

Kuchnia to także miejsce, w którym należy dbać o najwyższą higienę i czystość. Warto więc postawić na dobrej jakości, wydajne tabletki do zmywarki, które perfekcyjnie domyją wszystkie pozostałości jedzenia czy przypalenia. W kuchni powinny znaleźć się także gąbki, które na bieżąco pozwolą na mycie poszczególnych naczyń.

Składany taboret pozwoli na sprzątanie wyższych partii wyposażenia wnętrz, takich jak np. górne fronty mebli czy okna. Zajmuje mało miejsca i jest bardzo przydatny. Podczas sprzątania nie powinniśmy zapominać także o ochronie własnego zdrowia, a przede wszystkim skóry. Sprzątając, używamy wielu silnych detergentów, które mogą podrażnić naszą skórkę, zwłaszcza rąk. Stosowanie rękawiczek zniweluje takie ryzyko. 

Jak każde narzędzia, w tym również te stosowane do sprzątania, ulegają amortyzacji. W związku z tym należy od czasu do czasu wymieniać ich poszczególne elementy, takie jak np. kije do szczotek czy nakładki na mopy, by znów mogły cieszyć nas maksymalną funkcjonalnością.

Design, który idzie w parze z perfekcyjną funkcjonalnością 

Nowoczesne narzędzia do sprzątania, oprócz tego, że pomagają nam w utrzymaniu czystości i porządku, to dodatkowo bardzo designersko, nowocześnie się prezentują. Co więcej, producenci szczególną uwagę poświęcają także na ich ergonomię. To sprawia, że sprzątanie staje się niezwykle przyjemną czynnością, a co najważniejsze, przy ich użyciu będziemy musieli poświęcić mały nakład sił, by móc cieszyć się doskonałą klasą czystości sprzątanych wnętrz. 

Różnorodne, najwyżej jakości sprzęty do sprzątania cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Korzystają z nich zarówno użytkownicy prywatni, jak i profesjonalne firmy sprzątające.

Share This Post :

Powiązane produkty

Ściereczki uniwersalne BEE...

Kliknij w ikonkę i sprawdź historię cen tego produktu

00332

Ściereczki uniwersalne BEE SMART 3szt

 • Przeznaczenie: uniwersalna
Cena 2,35 zł (netto)
2,89 zł (brutto)
0,78 zł za sztuka (netto)
 • bestseller
Szczotka do kurzu KULA +...

Kliknij w ikonkę i sprawdź historię cen tego produktu

099211

Szczotka do kurzu KULA + KIJ KONEX

 • Przeznaczenie: szczotka do kurzu
Cena 26,67 zł (netto)
32,80 zł (brutto)
26,67 zł za szt. (netto)
 • bestseller

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod