Dyrektywa SUP, ustawa anty-plastikowa – o co w tym chodzi?

Data: 2024-07-08 Komentarze: 0
Dyrektywa SUP, ustawa anty-plastikowa – o co w tym chodzi?

1 stycznia 2024 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące opakowań jednorazowego użytku, które są częścią europejskiej Dyrektywy SUP. To ważny moment dla Grupy Odra Pak i naszych klientów.

Co się zmieniło? Po pierwsze, produkty takie jak kubki na napoje i pojemniki na żywność podlegają opłacie od użytkownika końcowego – odpowiednio 20 i 25 groszy za sztukę. Ma to na celu ograniczenie zużycia plastiku i zwiększenie świadomości ekologicznej wśród konsumentów.

Co więcej, wprowadzono zakaz używania niektórych rodzajów opakowań, na przykład te wykonanych z polistyrenu ekspandowanego. Grupa Odra Pak dostosowała już ofertę produktów alternatywnych, a teraz dba o poszerzanie wiedzy partnerów handlowych i klientów o nadchodzących zmianach w przepisach.

Wszystkie opakowania jednorazowe muszą być teraz oznakowane informacją o ich negatywnym wpływie na środowisko i sposobach utylizacji. Wszystkie produkty z oferty Odra Pak posiadają już odpowiednie oznakowanie.

Dodatkowym obowiązkiem punktów handlowych i gastronomicznych będzie prowadzenie ewidencji sprzedaży tych opakowań. Grupa Odra Pak jest przystosowana do nowych przepisów i wspólnie pracuje na rzecz lepszej przyszłości naszej planety!

Poniżej niezbędnik nowych przepisów do zapoznania.

Pliki do pobrania: Dyrektywa SUP / Ustawa Anty-plastikowa – O co w tym chodzi? (PDF)

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod